Відновлення газону

Є різниця між відновленням газону шляхом підсіювання та повним оновленням дернового покрову з нуля. Якщо більше 40 відсотків трави на газоні пошкоджено, потрібне повне оновлення, але якщо візуально пошкоджено або вкрито бур'яном менше 40 відсотків газону, буде достатньо хорошого підсіювання, тобто додавання насіння до вже наявної трав'яної культури. У цій статті ми сконцентруємо увагу на відновленні газону шляхом підсіювання. Нам допомагає Джен Карлссон, торговий експерт Husqvarna з питань газонів & і садово-городніх ділянок. Якщо він має дати вам лише одну пораду, то це – зробити аналіз ґрунту, тобто викопати невелику кількість землі і надіслати його для лабораторії для отримання результату. Багато господарів не роблять цього просто тому, що не знають про таку необхідність. Або через необхідність витрат. Але насправді, якщо розпочати відновлення з аналізу ґрунту, це буде надійна інвестиція.

«Якщо не зробити аналіз ґрунту, ви ніколи не дізнаєтеся, що потрібно, щоб зробити його кращим. Ви можете без кінця додавати різні добрива, не досягаючи жодних результатів. Аналіз ґрунту покаже, що слід робити, але також і чого не слід робити. Він дозволить розробити рентабельний план дій», – пояснює Карлссон.

Спосіб аналізу у різних частинах світу різний, але комерційні лабораторії, як правило, роблять такий аналіз. Лабораторія надасть вам докладну інформацію про процедури, які будуть корисними, коли ви займетеся відновленням.

1. Прийміть рішення, коли слід зайнятися відновленням

Пора року, коли відбувається відновлення, залежить від того, в якій частині світу ви живете, але важливо перевірити, чи достатньо тепла земля для появи паростків і росту. Це означає, що температура землі має бути принаймні 10° Цельсія.
«Єдине правило – після першого косіння в сезоні почекати, доки газон стане зеленим, щоб ви точно знали, що трава почала рости», – коментує Карлссон.

 

2. Визначте причину невдачі з газоном

Якщо ви з'ясуєте, чому газон погіршився, це знання можна використати для прийняття правильних рішень під час відновлення газону. Наприклад, якщо газон порідшав через те, що дерева, які ростуть поруч, відкидають на нього тінь і забирають воду та поживні речовини, слід вибрати сорт трави, який добре росте в тіні. Можливо, ви також вирішите обрізати деякі гілки дерева, щоб відкрити доступ сонячному світлу та дощу.

«Певну інформацію можна отримати, просто оглянувши газон, але я однозначно раджу зробити належний аналіз ґрунту», – говорить Карлссон.

3. Видаліть бур'ян і солому

Почніть процедуру відновлення з видалення бур'янів, особливо багаторічних, вручну або за допомогою гербіциду. Таким чином інші види не будуть змагатися за ресурси з вашою новою травою. Якщо використовуються гербіциди, обов'язково прочитайте етикетки та дотримуйтесь інструкцій. При використанні більшості засобів сіяти можна через сім днів, але деякі гербіциди перешкоджають проростанню насіння протягом трьох–шести тижнів.

Перевірте стан соломи, викопавши невеликий шматок дерну, глибиною кілька дюймів. Якщо товщина пористого шару за стискання перевищую три чверті дюйма, час видалити солому з газону. Якщо площа газону більша за 300 квадратних метрів, можливо, ви захочете скористатись електричними граблями або вертикальною косаркою з розпушувачем. На менших газонах солому можна видалити граблями вручну.

4. Підготуйте ґрунт

Крім видалення соломи, вертикальну косарку з розпушувачем можна використовувати для підготовки грядки з розсадою до нового посіву. Обробіть увесь газон, налаштувавши зубці таким чином, щоб вони прорізали поверхню ґрунту на глибину близько 1/8–1/2 дюйма, а потім згребіть великі скупчення відходів з ділянки. Інший спосіб підготувати ґрунт – виконати широке аерування. Якщо ви оберете цей спосіб, потрібно пройти весь газон 3–5 разів, щоб повністю аерувати його. Однак найкращий результат досягається шляхом застосування обох технік: спочатку аерування, а потім вертикального косіння. Це значно поліпшить надходження води до насіння та паростків.

«Занадто щільний або твердий ґрунт – дуже розповсюджені проблеми землевласників. Це ускладнює надходження води та кисню до коренів трав'янистих рослин, що призводить до слабкого росту. Аератор створює у ґрунті канали для повітря й води, а вертикальна косарка з розпушувачем розділяє трав'янисті рослини, завдяки чому збільшується кількість рослин і щільність газону».

5. Полийте газон

Для проростання та вкорінення насіння трави й саджанців потрібна вода. Земля не повинна бути дуже мокрою, але має бути принаймні вологою. Якщо земля газону суха, і ймовірність дощу мала, розпочніть створювати запас води у ґрунті, вмикаючи розбризкувач на одну-дві години протягом кількох днів перед посівом.

«Забезпечення рівномірного зволоження газону дуже важливе. Якщо ви так робите, і температура землі хороша, значить ви все робите правильно», – зазначає Карлссон.

 6. Використовуйте добриво
Внесення добрив сприятиме вкоріненню та росту нового насіння й паростків; це потрібно робити просто перед сіянням. Застосовуйте повільнодіюче азотне добриво. Якщо ви зробили аналіз ґрунту, то знаєте, чи потрібно додавати фосфор та калій.
 
7. Насіння

Якщо газон у відносно гарному стані, можна використати ту саму суміш насіння, що й раніше. Якщо ви зробите аналіз ґрунту, то будете знати, яке насіння краще використовувати.

Можна розсіяти насіння вручну, але якщо ви хочете бути впевнені, що воно розсіялося рівномірно, краще скористатися сіялкою.

«Деякі сіялки можна під'єднати до розпушувача ґрунту. Я б порекомендував відцентрову сіялку», – додає Карлссон.

8. Насолоджуйтеся

«Не потрібно чекати певний відрізок часу, доки можна буде розпочати насолоджуватись щойно відновленим газоном. Після підсіювання можна одразу починати користуватись газоном та косити його, як зазвичай», – говорить Карлссон.

 

Замовте виїз на ділянку прямо зараз,
та отримуйте знижку 20%

Ми вам перетелефонуємо
на протязі 24 годин