Стрижка спіралі

Спіраль. Початковим етапом формування цієї фігури є створення конуса або колони, після чого можна приступати до формування спіралі. Лінії для стрижки витків намічають за допомогою яскравої стрічки, широкого кольорового скотчу або акрилової фарби.

Один кінець стрічки (скотча) закріплюємо в нижній частині стовбура, а інший, обмотавши навколо крони витками, закріплюємо на вершині рослини. Ширина витків або крок спіралі може, як зменшуватися в міру просування до вершини, так і залишатися незмінною. Кількість витків так само може бути різним, але найбільш вишукано виглядають фігури, які мають три або п'ять витків.

топиари - стрижка спирали

При використанні акрилової фарби для початку з протилежних щодо центру спіралі сторін крони визначаємо дві лінії (можна скористатися рейками). На одній з них на висоті від землі, що дорівнює 1/3 ширини нижнього витка, ставимо першу мітку, яка визначає початок майбутньої спіралі. Далі на рівних кроків спіралі відстанях по черзі ставимо мітки на лініях (рейках), які потім з'єднуємо у вигляді спіралі лінією фарби.

Провівши розмітку, озброюємось секатором і починаємо чорнову стрижку контуру уздовж стрічки (скотча) або зрізуючи пагони, на які потрапила фарба. Потім за допомогою ножиць формуємо остаточний вигляд фігури. Для створення спіралей можна вибирати рослини як з одним, так і кількома стовбурами. При цьому в першому випадку контур витком можна простригають до стовбура, а в другому бажано тільки намічати.

Залежно від ширини простригають контуру, яка визначає відстань між витками, і ширина витків форма спіралей підрозділяється на типи. Так, якщо велика ширина контуру, то спіраль називають «веретеном», якщо однакова ширина витків - «штопором».

Освоївши стрижку простих фігур, можна переходити до більш складних варіантів, які вимагають для формування декількох років. Для вирощування фігур на штамбі (тобто на опорі певної висоти) вибирають основний (лідируючий) втечу і видаляють бічні гілки. По досягненню запланованої висоти штамба точку росту пріщепляют і надалі з почав кущитися рослини формують задуману фігуру.

При бажанні створити багатоярусну скульптуру з поставлених одна на іншу геометричних форм, спочатку формується фігура нижнього ярусу, в центрі якої залишається кілька основних пагонів, на підставі яких формується фігура наступного ярусу і т.д.

Замовте виїз на ділянку прямо зараз,
та отримуйте знижку 20%

Ми вам перетелефонуємо
на протязі 24 годин