Кам`янисті сади: альпінарії, рокарії, альпійська гірка

   Кам’янистий сад вважається одним з найпривабливіших об’єктів саду. Дивовижне поєднання каміння і квітів, рослин декоративних, може непримітне місце перетворити на дивовижний куточок дикої природи. Загальні правила, які потрібно намагатися дотримуватися при створенні саду каменів, в загальному, не складні. Камені в групах необхідно встановлювати зліва направо, оскільки саме таким чином переміщується погляд більшості людей, при огляді панорамного виду. Камені, що застосовуються при будівництві альпінаріїв повинні бути однорідними за структурою і кольором. Використовувати кілька порід відразу небажано, оскільки така споруда буде виглядати занадто надумано.

 Альпінарій – це невеликий кам’янистий квітник з альпійськими рослинами. В суворому значенні слова, «альпінарієм» називають лише той кам’янистий сад, в якому ростуть виключно альпійські і субальпійські рослини.

Рокарій - може чудово доповнити в декоруванні ділянку, оформлений в пейзажному або природному стилі, при цьому ділянка повинна бути великою за площею. Він схожий на кам'янисту стінку, але більш складний, оскільки його необхідно органічно вписати у вже існуючі умови місцевості, а не створювати повністю штучно. Рокарій повинен поєднуватися з усіма що знаходяться на ділянці об'єктами, як природними, так і створеними людиною (водойми, клумби, газони та ін.). Досить розповсюдженим різновидом рокария є оформлений камінням і відповідними низькорослими рослинами існуючий на ділянці природний схил.

Альпійська гірка. Один з найбільш трудомістких у виконанні видів кам’янистого саду, і все ж незважаючи на складності це, мабуть, найпопулярніший вид альпінарію і навіть елемент оформлення ділянки в цілому. Перед початком облаштування гірки її необхідно ретельно спланувати і правильно підібрати місце для розміщення такої споруди на ділянці. Продумуючи композиційні деталі, не можна забувати і про потреби рослин - для сприятливого розвитку гірських видів необхідне створення спеціальних місць для садіння: ущелин, западин. У будь-який період року «гірка» повинна виглядати ефектно не тільки за рахунок рослин, але і завдяки рельєфності, та красивому  природному укладенню каміння. 

 

Розділи Озеленення

Замовте виїз на ділянку прямо зараз,
та отримуйте знижку 20%

Ми вам перетелефонуємо
на протязі 24 годин