Ландшафтне проектування: передпроектний аналіз території

Для того, щоб створити якісний дизайн-проект майбутнього саду необхідно вивчити існуючі умови, в яких буде рости і розвиватися Ваш сад. Це самий перший крок на шляху до створення саду Вашої мрії. Які ж заходи і вишукування можуть знадобитися для проекту ландшафтного дизайну? 

  • Топографічна зйомка території ділянки. За результатами  зйомки складається докладний план з нанесенням меж ділянки, природного рельєфу місцевості, наявності та характеру природних існуючих зелених насаджень. 
  • Ситуаційний план базується на топографічному. На ньому вказуються всі існуючі будівлі, будівлі та споруди, під'їзні шляхи на ділянці.
  • План інженерних комунікацій. Усі будівельні та інженерні роботи на ділянці проводяться з урахуванням існуючих комунікацій: водопровідних, каналізаційних, електричних та кабельних мереж. Наявність підземних комунікацій і їх характеристики повинні враховуватися також при розміщенні зелених насаджень.8
  • Інсоляціонний план. Являє собою дослідження природного рівня освітленості ділянки. При плануванні ділянки дані про його освітленості використовуються для правильного вибору асортименту рослин, будівництва штучних водойм, створення зон відпочинку, ігрових та спортивних майданчиків. Грамотно спроектований ландшафтний дизайн повинен виглядати естетично при будь-якому освітленні.
  • Інвентаризація існуючих зелених насаджень. На основі даного дослідження готується відомість дерев і чагарників із зазначенням порід, декоративності. За результатами дослідження приймається рішення про збереження або заміни існуючої рослинності. 
  • Агрохімічний аналіз грунту. Дозволяє отримати характеристику існуючих на ділянці грунтів, проаналізувати плодючість грунту, його механічний склад, рівень забрудненості. За результатами аналізу грунту може коректуватися асортиментний перелік рослин, придатних для наявних грунтових умов. 
  • Гідрологічний аналіз рекомендований при наявності природних водойм на ділянці, а також для вивчення рівня та стану грунтових вод. Всі дренажні роботи на ділянці проводяться на основі гідрологічного аналізу.

Таким чином, по завершенні передпроектних робіт на ділянці і отриманні відповідних висновків у Вашому розпорядженні повинна знаходитися вся необхідна інформація для складання правильного ландшафтного проекту. Отримані в ході передпроектних робіт дані дозволяють істотно знизити витрати на проведення ландшафтних робіт, мінімізувати втрати рослин при посадці і отримати чудовий ландшафтний дизайн.

Розділи Ландшафтне проектування

Замовте виїз на ділянку прямо зараз,
та отримуйте знижку 20%

Ми вам перетелефонуємо
на протязі 24 годин